Čistírny odpadních vod

Čistírna odpadních vod na vesnicích často hraje zásadní roli v nakládání s odpadní vodou, protože ne každá vesnice má prostředky pro rozšiřování obecní kanalizace i na okraj vesnice. Tento problém nemusí být jen otázkou starších chalup na okraji u lesa, ale i nové zástavby rodinných domů. ČOV na vesnici je vhodná, jak do zmiňovaných chat a chalup s občasným přebýváním, tak i rodinných domů s trvalým bydlištěm.

Jak vybrat čističku odpadních vod na vesnici

  • S čističkami odpadních vod máme více jak 20 let zkušeností a můžeme doporučit čističky odpadních vod od výrobce ENVI-PUR, který patří mezi tradiční české výrobce čističek odpadních vod pro domácnosti, rekreační zařízení i celé obce.
  • Při výběru čističky odpadních vod je důležité správně vybrat její kapacitu, aby byla dostačující vůči počtu trvale žijících osob. Tento údaj je v parametrech čističky odpadních vod udáván jako „EO“ – počet ekvivalentních osob. Z dřívějšího článku s návodem, jak vybrat obecně čističku odpadních vod: Podle čeho vybírat čistírnu odpadních vod jste si mohli přečíst, že 1EO=150l odpadní vody denně.
  • Důležitou roli hraje též správné umístění čističky odpadních vod, které má svá přísná pravidla. Například umístění čističky odpadních vod musí být nejméně 12 metrů od studny.
  • V neposlední řadě významnou otázkou je způsob odtoku a využití vyčištěné odpadní vody. Zda budete mít povoleno odtok se vsakováním do půdy, či budete muset vyčištěnou odpadní vodu udržovat v jímce, a nebo nejefektivnější řešení v rámci ekologicky šetrného nakládání s vodou, které je v současné době nedostatek je její využívání pro zalévání zahrady. Od této otázky se též odvíjí výběr a parametry potřebné čističky odpadních vod na vesnici. Pokud chcete využívat odpadní vodu z čističky odpadních vod jako užitkovou na zalévání zahrady s obdobnou kvalitou, jakou disponuje dešťová voda je potřeba vybrat čističku odpadních vod s membránou (MBR). Membrána zachytí většinu virů a bakterií z odpadní vody.

Nevíte si rady? Při výběru čističky odpadních vod na vesnici? Neváhejte se na nás obrátit například skrze nezávaznou poptávku (Nezávazná poptávka na ČOV) na našich firemních stránkách nebo telefonicky přes kontakt dostupný na podstránce Kontakty.

Ukázka instalace čističky odpadních vod naší firmou

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Čistírny odpadních vod
Čistička odpadních vod na vesnici

Čistička odpadních vod může být často jediným efektivním řešením odpadních vod na vesnicích, kde obecní kanalizaci není možné přivést až k vaší chatě či domu. Častým příkladem jsou nové rodinné domy či starší chalupy na okraji obce, kam by bylo zavedení obecní kanalizace příliš nákladné nebo to není z jakéhokoliv …

Čistírny odpadních vod
1
Čistírny odpadních vod Envipur

Dnes vám představíme českou firmu Envi-Pur, která se již roky zabývá výrobou čistíren odpadních vod a její ČOV patří mezi ty nejlepší v České republice. Envi-Pur je na trhu již více než 20 let a za tu dobu své produkty značně rozšířila a především díky nabraným zkušenostem vyladila takřka k …

Čistírny odpadních vod
Je domovní čistírna odpadních vod náročná na obsluhu a údržbu?

Jsou čističky, které jsou na obsluhu náročnější a jiné zase méně, vše záleží podle výrobce a typu, proto je vhodné vše pro konsultovat s technikem na čistírny odpadních vod. Obsluha čistírny odpadních vod Pravidelně se u čističek dohlíží na správný chod (technik by měl čističku při instalaci nastavit a vše vysvětlit) …